Поврзи се

Кошарка

ВИДЕО: „Брадата“ ги носи Хјустон на прво место во западна конференција

Кошаркарите на Хјустон остварија нова победа во НБА лигата откако на свој терен убедливо со 120-102 го совладаа тимот на Минесота.
Харден со 31 поен и 9 асистенции го предводеше својот тим до победата која значи продолжување на битката за 1.место на западот (45-13).

ФОТО

loading...

Повеќе од Кошарка