Connect with us

Ракомет

ВИДЕО: Дански ракометар му се поклони на нашиот Кире за проектилот и напиша-Кралот Кире

Македонскиот ракометар Кирил Лазаров уште еднаш покажа дека е класа.

Во петтото коло од Европската ракометна лига Нант ремизираше на гости кај ГОГ со 29:29 благодарение на нашиот Кирил Лазаров кој со вистинска „бомба“ го израмни резултатот.

На социјалните мрежи данскиот ракометар Расмус Бојсен објави видео и напиша Кралот Кире.

 

Реклама

Facebook

Реклама