Connect with us

Тајмаут

ВИДЕО: Девојката го прегази со автомобил, можеше да му ја заврши кариерата, а тој порача дека ја сака, тоа е недокажаната надеж на Реал Мадрид

Хесе Родригез некогаш важеше за голема надеж на Реал Мадрид, но никогаш не успеа да ги оправда очекувањата и неговата кариера отиде во сосема поинаква насока.

Тој има пет деца со три различни жени, но со една е најдолго, Аура Руиз. Иако и со неа работите не одаш баш најдобро и многу често се караат.

Родригез очигледно се уште има несогласувања со Аура Руиз, и по нова расправија по еден концерт, се обиде да го прегази со автомобил. Му ја повредила ногата додека со автомобилот. Хесе се здоби со тешки повреди на ногата, која ќе го оддалечи од терените долго време. Сепак, покрај сето ова тој рече дека се е недоразбирање и дека ја сака Аура.

На почетокот на минатата година, ПСЖ го раскина договорот со 27-годишниот фудбалер. Откриено е дека ја изневерил својата спомената девојка Аура Руиз, ријалити ѕвезда, со нејзината пријателка манекенка, а тоа во редовите на клубот од Париз се карактеризира како нарушување на угледот на клубот.

28-годишниот деби дебитираше за првиот тим на Реал во 2013 година, но потоа заработи сериозна повреда на коленото на натпреварот против Шалке. Во моментов е член на Лас Палмас.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама