Connect with us

Ракомет

ВИДЕО: Дибиров-По стоти пат велам, имаме срце, влечеме сила ни самиот не знам од каде

Влечеме сила ни самиот не знам од каде. Овој тим, овие момци, по стоти пат велам имаат срце, беше изјавата на возбудениот Тимур Дибиров по победата над Загреб.

50 минути противникот беше подобар, а во последните 10 минути вистинска неверојатна драма. На крајот Вардар преку пенали до пласман во финале.

Утревечер во 20:30 ги очекува Веспрем во битката за пехарот, а Дибиров вели дека треба само да се одморат добро.

Веспрем е фаворит и тоа е јасно, но ние ќе се бориме и на некој начин ќе се обидиме да го донесеме пехарот во Скопје, по него сме и дојдени, вели Дибиров.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com