Поврзи се

Ракомет

ВИДЕО: Дибиров постигна еден од најдобрите голови на колото во ЛШ

Ракометарот на Вардар, Тимур Дибиров е познат по своите атрактивни потези и голови на натпреварите. И на последниот дуел од Лигата на шампионите против Барселона, левото крило на „црвено-црните“ повторно постигна гол со кој се најде на листата на најдобрите за ова коло.

Вардар загуби минимално 29:28, но голманот на Барселона, Перез де Варгас сигурно ќе го памети овој потег на Дибиров.

Најдобрите голови од последното коло на ЛШ, меѓу кои и на Дибиров можете да ги погледнете овде.

ФОТО

ВИДЕО

ПОВЕЌЕ ОД Ракомет

loading...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com