Connect with us

Ракомет

ВИДЕО: Дибиров со најлошо изведениот пенал во неговата кариера

Тимур Дибиров ретко греши кога шутира пенали, па затоа зачудува оваа негова реакција на гостувањето кај Елверум.

На самиот почеток, Русинот доби шанса од седум метри и испрати очаен лоб. Домашниот голман рутински ја собра топката и спречи прв погодок во неговата мрежа.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама