Connect with us

Ракомет

ВИДЕО: Димитриоски ја „скина пајажината“, прекрасен гол против Војводина

Објавено:

Одличен натпревар против Војводина одигра вечерва левото крило на Вардар Димитар Димитриоски. Постигна шест голови, од осум обиди. Но, вреди да се истакне оној продор во 16 минута, при резултат 5:5 со кој ја „скина пајажината“ од голот на Војводина и му донесе водство на Вардар од 6:5.

Погледнете го видеото:

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама