Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Додека чекавме ВАР инфаркт ќе не удреше…сепак офсајд

Штета поништен гол за Македонија заради офсајд. Чурлинов со одличен погодок во 41-ва минута но за жал офсајд.

Останува резутатот 1-0 за Македонија.

Погледнете како изгледаше целосната ситуација:

Реклама

Facebook

Реклама