Поврзи се

Кошарка

ВИДЕО: Додека Кливленд прават реконструкција, Селтикс со Ирвинг „газат“ во истокот

Во еден од највозбудливите дуели ноќеска во НБА лигата кошаркарите на Бостон славеа во Вашингтон со 110-104 дури во продолжение. Кајл Ирвинг беше централна фигура на мечот со 28 поени 6 асистенции и 5 скокови додека кај домаѓните се истакна Ото Портер со 27 поени и 11 скока.

ФОТО

ВИДЕО

ПОВЕЌЕ ОД Кошарка

loading...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com