Connect with us

Кошарка

ВИДЕО: Дончиќ прегази камерман, па загрижено тргна да му помогне!

Лука Дончиќ повторно е во центарот на вниманието, овој пат поради еден несекојдневен потег.

Далас беше поразен на гостувањето кај Филаделфија со 106:100. Дончиќ постигна 14 поени. Но еден друг момент е хит на социјалните мрежи.

Словенецот несакајќи со целата снага прегази еден камерман, Дончиќ не се повреди, но камерманот беше во болка. Лука не можеше веднаш да му помогне бидејќи мечот течеше, но во првата прилика се врати кај камерманот за да му се извини и да види дали е добар. Убав гест на младиот кошаркар.

ИЗВОР: MKD.MK

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама

Повеќе од Кошарка

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com