Connect with us

Ракомет

ВИДЕО: Душебаев без милост го удри поранешниот соиграч

Прво во 14-та минута Борозан доби директен црвен картон поради остар старт, а во второто полувреме беше виден голем инцидент.

Алекс Душебаев беше директно исклучен во 34. минута, по еден дуел со Данил Шишкарев. Поранешниот вардарец напаѓаше, Шишкарев беше остар во стартот, па Душебаев падна. Шишкарев, веројатно, бездруго ќе добиеше две минути, но Душебаев си ја искомплицира ситуацијата затоа што кога стана го турна својот поранешен соиграч предизвикувајќи физички дуел.

Црвен картон Душебаев

Gepostet von Македонија е нашата татковина am Sonntag, 14. Oktober 2018

Реклама
Реклама

Повеќе од Ракомет

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com