Connect with us

Ракомет

ВИДЕО: Ечат патриотски песни, а нашите момци силно се подготвуваат за мечот со Словенија

Македонската ракометна репрезентација се подготвува за мечот со Словенија кој на програмата е вечерва во 18:00 часот. Ракометната федерација на социјалните мрежи објави видео како се подготвуваат нашите момци. Додека тие напорно тренираат, се слушаат патриотски песни. Секој тренинг завршува со „За кого? За Македонија“

Реклама

Facebook

Реклама