Поврзи се со нас

Ракомет

ВИДЕО: Еден е наш Кире Лазаров и со 40 години без конкуренција, прогласен за МВП

Кире Лазаров иако има 40 години, сепак се уште е без конкуренција. Повторно одлични партии во дресот на македонската репрезентација. Со 11 голови против Финска и со шест против Швајцарија, тој е прогласен за најдобар во двете кола од квалификациите за пласман на ЕП. Во моментов тој е најефикасен со 17 голови, исто колку и Финецот, Гранлунд.

Токму тој е најзаслужен за двете победи на Македонија, против Финска со 33:24 и против Шајцарија со 25:23 во првите две кола од квалификациите.

loading...

Facebook