Поврзи се

Кошарка

ВИДЕО: Една секунда на семафорот е доволно Вестбрук да постигне кош за победа

Расел Вестбрук ја предводеше Оклахома до победа од 107-110 на гостувањето кај Сакраменто, плејмејкерот погоди тројка од уфрлање од страна кога на семафорот имаше само ЕДНА секунда

Плејмејкерот натпреварот го заврши со трипл-дабл учинок од 17 поени, 15 скокови и 11 асистенции. Од голема помош му беа Пол Џорџ со 26 поени и Кармело Ентони со 23 поени.

ФОТО

loading...

Повеќе од Кошарка

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com