Поврзи се со нас

Ракомет

ВИДЕО: ЕХФ за Кире Лазаров-Тој е жива легенда!

Најдобриот македонски ракометар на сите времиња Кире Лазаров и со 40 години повторно одигра уште еден одличен меч. Македонија славеше против Финска со 33:24, а Лазаров со 11 голови беше предводник до победата. Постигна еден фантастичен погодок, проектил во негов стил, што секако не остана незабележано од ЕХФ. Објавија видео од голот и напишаа Кире Лазаров жива легенда.

loading...

Facebook