Connect with us

Ракомет

ВИДЕО: Екс тренерот на Вардар-Тешко беше да се напушти Скопје, би сакал да се вратам во Македонија

Екс тренерот на Вардар, Роберто Парондо, со кого „црвено-црните“ освоија европска титула, вели дека му било тешко да замине од Скопје. Како што додава, би сакал уште еднаш да се врати и да работи во Македонија. Сега е селектор на ракометната репрезентација на Египет, но вели ништо не се споредува со Македонија.

Тој ова го изјави во кусо интервју за „balkan-handball“.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com