Connect with us

Ракомет

ВИДЕО: Еве ги одбраните на Борко Ристовски, прогласен за играч на мечот

Борко Ристовски со одличната партија е еден од најзалужните што Вардар во недела ќе игра финале во СЕХА лигата против Веспрем. Имаше десет одбрани, а во пенал рулетот одбрани два удари. Поради тоа, заслужено е прогласен за играч на мечот.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com