Connect with us

Тајмаут

ВИДЕО: Еве што остана од тренинг центарот на Спортинг Лисабо

Пред некој ден хулигани упаднаа во тренинг центарот на Спортинг Лисабон и демолираа се пред себе. Потоа тие ги нападнаа и играчите.

Познатиот португалски весник „А Бол“ овој хулигански напад го опиша како „најцрниот ден во историјата на Спортинг“.

Во видеото можете да погледнете што оставија зад себе хулиганите во Лисабон.

 

Реклама
Реклама

Повеќе од Тајмаут

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com