ВИДЕО: Фантастичен погодок на Елмас, се загрева за Словенија

Македонскиот интернационалец Елиф Елмас постигна фантастичен погодок на тренингот во пресрет на квалификацискиот меч против Словенија. Не е прв пат на ваков начин Елмас да ја „уфрли“ топката во голот. Пред неколку дена нешто слично направи на тренингот на Наполи.

-текстот продолжува по рекламата-

Loading...