Поврзи се со нас

Ракомет

ВИДЕО: Фантастичниот Борко Ристовски, трет стрелец во Вардар, но и со „ѕид“ на голот против Порто

Голманот на РК Вардар Борко Ристовски имаше фантастична партија, овој пат против Порто. На овој меч, кој за жал заврши со реми 25:25, Борко имаше дури 18 успешни одбрани. Згора на тоа постигна и четири погодоци што го прави трет стрелец во РК Вардар на мечот со Порто. Ова е најдобриот учинок на еден голман во Лигата на шампионите, што претставува и рекорд.

loading...

Facebook