Connect with us

Тајмаут

ВИДЕО: Фудбалерите од „Лалор Слога“ прославија со „Бисер Балкански“

Австралискиот фудбалски клуб „Лалор Слога“ го прославија шампионскиот статус со песната „Бисер Балкански“ на легендарниот Гоце Николовски, која се ореше во соблекувалната по финалниот натпревар.

„Лалор Слога“ е австралиски фудбалски клуб, составен од нашинци во Австралија, а во истиот членуваат и професионални фудбалери од сите националности.

Фудбалерите на Лалор Слога шампионската титула ја прославија со Бисер Балкански

Фудбалерите на Лалор Слога шампионската титула ја прославија со Бисер Балкански.

Gepostet von SBS Macedonian am Samstag, 11. August 2018

 

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Тајмаут

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com