Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Гол за најавни шпици на Бабунски

Давид Бабунски му донесе победа на второлигаш Омија. Македонскиот интернационалец и неговиот тим славеа на гостувањето кај Токушима благодарение на прекрасниот погодок на Бабунски од околу 25 метри.

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com