Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Големиот Анчелоти, му се јави на навивач заразен со КОВИД-19

Објавено:

Италијанскиот стратег Карло Анчелоти ја воодушеви англиската јавност откако му се јави на навивач на Евертон заразен со коронавирус и во повикот му даде поддршка во овие тешки моменти.

-Здраво Марк, како си. Карло е на телефон, рече Анчелоти, а кога збунетиот навивач праша со кој разговара, тренерот одговори:

-Јас сум менаџер на Евертон, а знам дека ти си навивач на тој клуб. Дали е точно тоа?, праша Анчелоти.

-Да, јас сум и ваш навивач исто така. Добро сум, во моментов гледам многу работи на Нетфликс, одговори навивачот, по што Анчелоти му ја препорача серијата Аутсајдер на HBO.

 

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com