ВИДЕО: Голманот на германскиот шампион, готвеше во култниот ресторан „Македонија“ во Флензбург

Босанецот Бенџамин Буриќ кој е голман на германскиот шампион Флензбург гостуваше во ресторанот „Македонија“ и готвеше пред камерата на германската телевизија „Скај Спортс“.

-текстот продолжува по рекламата-

Босанецот одлично се снаоѓа в кујна, а ресторанот го нарече свој втор дом.

Bejamin Buric kocht und erzählt über seinen Traum

Benjamin Buric ist bei Flensburg Torhüter, Frohnatur und Meisterkoch in einem.👨‍🍳 In seinem Lieblingsrestaurant erzählt er über seinen Traum. Wer ist bei euch der heimliche Fünf-Sterne-Koch?😋‼Mittwoch live‼SG Flensburg-Handewitt – HC Zagreb ab 18:30 Uhr live auf Sky Sport 1 HD

Gepostet von Sky Sport Handball am Dienstag, 8. Oktober 2019

Скоро три децении во центарот на градот на ракометот ова место е собиралиште на ракометните гурмани, но и на гурманите на добра балканска храна. Нема ракометар кој играл или гостувал во северниот дел на Германија кој не го знае култниот ресторан „Македонија“ во Флензбург.

Loading...