Connect with us

Ракомет

ВИДЕО: Голманот Никола Митревски се приклучи на репрезентацијата, доби овации

Голманот Никола Митревски се приклучи на репрезентацијата, доби овации. Како што е познато тој поради позитивен тест остана во Скопје во изолација која почна на 10-ти јануари. Сепак, вчера направил 4 брзи антиген тестови и еден ПЦР тест кои биле негативни. По ова доби дозвола да се приклучи на селекцијата во Дебрецен.

Реклама

Facebook

Реклама