Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Гвардиола погреши кој клуб тренира

Објавено:

Пеп Гвардиола направи гаф на неговата прес конференција по мечот со Барнли. Во моментот кога објаснуваше за фудбалерот Родри, кој според него многу помага на тимот, наместо Манчестер Сити, кажа Баерн Минхен.

Но, сепак на крајот изнуди насмевки кај присутните новинари.

 

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама