Connect with us

Тајмаут

ВИДЕО: Хрватите го „окупираа“ градот, развеано знамето од 100 метри

Љубителите на фудбалот ширум светот со нетрпение го очекуваат вечерашниот натпревар. Во 20:00 часот судијата Ирматов треба да го означи почетокот на натпреварот од групата Д помеѓу Аргентина и Хрватска.

Со големо исчекување, дуелот против Аргентина го очекуваат и навивачите на Хрватска, кои пристигнаа во Нјижни Новоград, а „jutarnji.hr“ пренесува дека навивачите на Хрватска веќе направија „вжарена“ атмосфера во овој руски град.

 

Наводно во Нјижни Новоград пристигнаа околу пет илјади навивачи.

 

Реклама
Реклама

Повеќе од Тајмаут

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com