Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Каква мајсторија на Елиф Елмас, голманот на Исланд во неверување

Откако Исланд остана со играч помалку, Македонија усепа да го казни голот на Исланд. Елиф Елмас со феноменален погодог биеше кон голот.

Резултатот е 3-1 за Македонија. дриблинг на мал простор го исфрли од игра Олафсон и потоа ја смести топката во мрежата на Исланд.

Видео од мајсторијата на Елмас:

Реклама

Facebook

Реклама