Поврзи се

Кошарка

ВИДЕО: Кинг Џејмс со блокада и кош носи победа во последни секунди за Кавалирс

Кливленд Кавалирс успеаја конечно да победат и да ја завршат незгодната серија од порази, совладувајќи го тимот на Минесота Тимбервулвс со резултат 140:138.

Леброн Џејмс беше најдобриот поединец на теренот од сите натпревари кои се одиграа синоќа, забележувајќи трипл-дабл со 37 поени, 10 скока, 15 асистенции, а притоа го блокираше шутот за победа на Тимбервулвс на само неколку секунди до крајот, за потоа да го погоди и последниот шут на вечерта со кој донесе победа за неговиот тим.

ФОТО

loading...

Повеќе од Кошарка

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com