Connect with us

Ракомет

ВИДЕО: Легендарниот Вујовиќ за македонската репрезентација-Треба нов Велко, Ацо и пивот двометраш

Published

on

Легендарниот Веселин Вујовиќ, кој во минатото работеше во Македонија, односно беше тренер на РК Вардар зборуваше за „balkan-handball“ за македонската ракометна репрезентација. Како што вели тој, на оваа репрезентација, која настапи на СП во Египет, му недостигна еден нов Ацо Јоноски, еден нов Велко Марковски, еден пивотмен од два метри кој ќе игра во двата правци.

Зборуваше и за тоа како во минатото македонските клубови форсираа странски играчи, во однос на македонските таленти.

Advertisement

Facebook