Поврзи се со нас

Ракомет

ВИДЕО: Леле леле што направи Митревски! Играч на мечот, а сега и најдобра одбрана

Македонскиот репрезентативен голман ја има одбраната на колото во ЕХФ лигата на шампионите. Вистинска парада направи на мечот Порто-Пик Сегед кој неговиот тим го доби со 25:19. Беше прогласен за играч на натпреварот, а денеска неговата одбрана е прогласена за најдобра на сите мечеви кои се одиграа синоќа.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама