Connect with us

Тајмаут

ВИДЕО: Лудите руси се возат со мечка во центарот на градот

Светското првенство започна со победа на Русија над Саудиска Арабија (5:0), а со самото тоа започна и вистинско шоу низ улиците на руските градви.

На интернет се појави неверојатна снимка, наводно некаде во Москва, а на неа се гледа како навивачите го снимаат џипот во кој седи мечка со вувузела.

Русите се познати како „луда“ нација, и којзнае што не чека до крајот на светското првенство кое би можело да биде незаборавно според сите параметри.

 

Реклама
Реклама

Повеќе од Тајмаут

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com