Connect with us

Тајмаут

ВИДЕО: Мајк Тајсон „страшен“ и на 53 години

Објавено:

Легендарниот боксер Мајк Тајсон на својот Твитер налог објави видео како удира во боксерска вреќа. Иако има 53 години, според брзината и ударите може да се каже дека се уште е страшен.

Во својата кариера Тајсон победи на 50 од вкупно 56 мечеви, од кои 44 со класичен нокаут.

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама