Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Македонија повторно во водство после одличниот погодок на Елмас

После казната на Исланд од израмнување на резултатот. Нашите репрезентативци успеаа да направат притисок на противничкиот гол да дојдад до погодог. Одлично одиграно од Елиф Елмас.

Македонија води со 2-1 над Исланд.

Видео од погодокот:

Реклама

Facebook

Реклама