Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: На третолигашки меч ечеше химната на Лигата на шампионите

Натпреварот од последното коло на треата лига на Босна и Херцеговина помеѓу Лакташи и Борац од Шамац го одбележа интересен момент. Пред мечот кога играчите се редеа на разглас беше пуштена химната на Лигата на шампионите.

Химната од елитната европска лига не ги поттикна фудбалерите на теренот затоа што мечот заврши 0:0.

Laktaši – Borac (Š) / 9.6.2019.

DOBRO DOŠLI U LAKTAŠE: Na utakmici posljednjeg kola je, na radost igrača, sudija i navijača, preko razglasa zasvirala himna Lige šampiona.

Gepostet von FK Laktaši am Dienstag, 11. Juni 2019

Извор: Спортмедиа.мк

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com