Connect with us

Тајмаут

ВИДЕО: Најлошиот роденденски поклон: Салах речиси заплака на клупата

Египетската фудбалска репрезентација претрпе пораз во првиот натпревар на Светското првенство во Русија.

Египќаните беа принудени да играат во натпреварот против Уругвај без Мохамед Салах, кој поради повреда остана на клупата, а на крајот беа поразени со 1:0 со гол од 90-та минута.

По постигнувањето гол, Салах, кој има 26 години, беше снимен со разочарувачки изглед. Беше толку разочаран што беше на работ да заплачи.

Следниот натпревар Египќаните во вторник ќе играат против Русија и ќе мора да ги совладаат домаќините на СП, за да имаат шанси да поминат во осмина финале …

Реклама
Реклама

Повеќе од Тајмаут

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com