Connect with us

Тајмаут

ВИДЕО: Навивач падна од трибините славејќи гол, а голот беше поништен

Еден од навивачите на Реал Мадрид залудно се израдува за погодокот на Карима Бензема.

Реал Мадрид со 3:1 го победи Ливерпул и воглавно се пишува за Серхио Рамос кој намерно го повреди Мохамед Салах и за грешките на Кариус.

Сепак, имаше некои интересни детали од финалето во Киев, како што е падот на навивачот на Реал откако Бензема постигна гол.

Што е уште полошо, голот на францускиот напаѓач не беше признаен, бидејќи тој беше во офсајд.

Реклама
Реклама

Повеќе од Тајмаут

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com