Connect with us

Тајмаут

ВИДЕО: Не е лесно кога пред вашите очи лутиот ривал слави титула

Фудбалерите на Легија ја освоија 13. титула во полска откако мечот против Лех Познањ, откако мечот беше прекинат во вториот дел од натпреварот.

Екипата од Варшава водеше 2:0 

Полската фудбалска асоцијација натпреварот го регистрираше 3:0 за Легија, а навивачите од Варшава славеа, без оглед на прекинот на натпреварот.

Секако, не треба ни да го споменеме ривалството на полските гиганти и начинот на кој навивачите ги “решаваат недоразбирањата”.

Реклама
Реклама

Повеќе од Тајмаут

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com