Поврзи се со нас

Ракомет

ВИДЕО: Никола Митревски ги „исфрустрира“ ракометарите на Вардар

Македонскиот репрезентативец голман Никола Митревски имаше уште една одлична партија на голот на Порто, овој пат против РК Вардар. Неговите одбрани воодушевуваат и секогаш се во конкуренција за Топ 5. Во минатата рунда неговата одбрана беше најдобра, а нема сомнеж дека и овој пат ќе се најде во изборот за најдобрите. На мечот со Вардар имаше потег од „двојна одбрана“ во првото полувреме.

loading...

Facebook