Connect with us

Ракомет

ВИДЕО: Никола Митревски повторно во ТОП 5 најдобри одбрани

Published

on

Македонскиот репрезентативец, голманот Никола Митревски кој одлично ја чува мрежата на Порто, по вчерашната победа над Алборг, повторно се најде во изборот на ЕХФ за најдоби ТОП 5 одбрани, во првите осминафинални средби од ракометната ЛШ

Facebook