Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Нова средба, нов спектакл – Милан водеше, но пак загуби од Ливерпул!

Ливерпул со победа ја отвори сезоната во Лигата на шампионите, откако славеше минимална победа над Милан од 2-3. Париските „светци“ добро започаа со погодокот на Ерера после асистенцијата Мбапе во 15 минута од средбата. Радоста на Французите траеше до 27 минута кога домаќините успеаја да израмнат преку Ванакен по додавањето на Собол.

Во истата група Манчестер сити на својот „Етихад“ со дури 6:3 го совлада тимот на Лајпциг. За „граѓаните“ по еднаш во листата на стрелците се запиша Аке, Марез, Грилиш, Кансело и Габриел Жезус, автогол си постигна Мукиеле, а за бундеслигашот хет-трик запиша Нкунку.

Facebook