Поврзи се со нас

Ракомет

ВИДЕО: Ново признание, Митревски и Стоилов во дрим-тимот на Лигата на шампионите

Ново признание стигна за голманот на Порто Никола Митревски и пикерот на Вардар Столе Стоилов. Двајцата се најдоа во дрим-тимот на колото во ЛШ во изборот на ЕХФ. Претходно Митревски ја имаше најдобрата одбрана на колото и беше прогласен за играч на мечот против Пик Сегед, а голот на Стоилов е прогласен за втор најдобар на сите одиграни мечеви синоќа.

 

Advertisement

Facebook

Реклама