Поврзи се со нас

Ракомет

ВИДЕО: Ова е Скопје, ова е наш дом-Како Вардар го „газеше“ Флензбург?

Долго време, поради коронавирусот, Вардар не играше мечеви и не беше активен. Се врати синоќа против Флензбург. Прва победа во ЛШ сезонава за „црвено-црните“, а прв пораз на Флензбург. Резултатот 31:26.

Фантастичен меч одиграа ракометарите на Вардар, а во видеото се најдобрите моменти. Вардар уште еднаш покажа дека без разлика каков е нивниот состав, во какви услови се игра мечот, сепак „Јане Сандански“ е нивен дом и тука „паѓаат“ и најсилните.

 

Advertisement

Facebook

Реклама