Connect with us

Тајмаут

ВИДЕО: Пијан Англичанец го прослави голот на Тунис: “Упс, погрешен тим”

Светското првенство во Русија носи многу добри игри, но исто така и интересни приказни.

Гледавме разни настани во Русија, а има и една луда приказна од пабот во кој англиските навивачи го следеа натпреварот против Тунис.

Еден добро пијан англиски навивач го прослави голот на Тунис од белата точка за 1:1, а потоа сфати дека противничкиот тим постигна гол.

Многумина го погледнаа чудно, а тој веднаш отиде на другата страна за да избегне поголема трагедија.

 

Реклама
Реклама

Повеќе од Тајмаут

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com