Connect with us

Ракомет

ВИДЕО: Полицаец го удри Филип Талески со пендрек по глава!

Ракометарот Филип Талевски го извлече подебелиот крај откако Вардар го совлада Пелистер по што дојде до инцидент на теренот.

Од објавеното видео на друштвените мрежи може да се види дека еден полицаец со пендрак го удира ракометарот од „црвено-црните“ Филип Талевски.

Тој видеото го објави на Инстаграм.

Инаку Вардар го совлада Пелистер во битката за титулата во Купот на Македонија.

Facebook