Connect with us

Други спортови

ВИДЕО: Предизвикот прифатен, Ѓоковиќ-Федерер, „класика“ во услови на коронакриза

Објавено:

Роџер Федерер постави на Инстаграм многу интересен, но и доста тежок предизвик. Меѓудругото го прозва најголемиот ривал кој го имал, Новак Ѓоковиќ. Тој веднаш прифати.

-Си ме победил многу пати со тој волеј, се сомневам дека ти е потребно поголемо искуство, му одговори Швајцарецот.

Кој беше подобар во овој „класик“ во време на коронавирусот?

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама