Connect with us

Ракомет

ВИДЕО: Прекрасен поздрав од ракометарите директно од Каиро

Published

on

Македонската ракометна репрезентација испрати поздрав од Каиро, главниот град на Египет каде што оваа година се одржува Светското превенство во ракомет.

Пораката беше објавена на официјалниот Твитер профил на Светско превенство во ракомет Египет 2021 година.

Погледнете:

Advertisement

Facebook