Connect with us

Ракомет

ВИДЕО: Проектилот на Лазаров во последните секунди за поен

Македонскиот ракометар Кирил Лазаров уште еднаш покажа дека е класа.

Во петтото коло од Европската ракометна лига Нант ремизираше на гости кај ГОГ со 29:29 благодарение на нашиот Кирил Лазаров.

Постигна пет гола, но најважен беше оној на 10-тина секунди до крајот за израмнување.

41-годишниот ракометен ветеран испука вистински проектил и тоа беше недофатливо за домашниот голман.

Домаќините имаа уште еден брз напад за победа, но не успеаја да го искористат.

Реклама

Facebook

Реклама