Connect with us

Кошарка

ВИДЕО: Првиот пик оваа сезона во НБА драфтот заспа на клупата за време на натпреварот

Објавено:

Првиот пик во оваа сезона на НБА драфтот, Зион Вилијамсон, не ја добива можноста да го направи своето деби во НБА.

Тој беше избран на драфтот од Њу Орланд Пеликанс, но не можеше да игра поради повреда на коленото.

Имаше шанса тоа да се случи во натпреварувањето против Детроит Пистонс ноќта меѓу понеделник и вторник, но Вилијамсон повторно беше во костум и на клупата.

Колку е досадно да седи овде, најдобро го покажува една снимка од крајот на натпреварот. Иако резултатот беше неизвесен до последната минута, Вилијамсон заспа на клупата за време на слободни удари за противничката екипа.

Ова е камерата што ја сними оваа ситуација која што кружи на Интернет:

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com