Connect with us

Други спортови

ВИДЕО: Рафаел Надал во изолација пуштил брада, коментарите од колегите се лудило

Објавено:

Еден од најдобрите светски тенисери на сите времиња, Рафаел Надал објави интересна снимка на Твитер, која го прикажува во доста поинакво издание, какво што сме го навикнале да го гледаме. 33-годишниот Шпанец тенисот го замени со кујна, поради изолацијата од коронавирусот, а она што „падна во очи“ на неговите „колеги“ е тоа што пуштил брада.

Дел од коментарите се навистина лудило.

Германката Андреа Петковиќ споделувајќи го видеото порача под итно да се вратат тениските мечеви.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com